Віримо в перемогу ЗСУ!
Працюємо з 09:00 до 18:00 Пн-Пт

Подивимось ближче на веб-редактор

На офіційному сайті  Arduino в розділі скачування засобів програмування IDE тепер можна побачити запрошення випробувати веб-редактор для розробки і завантаження в контролер скетчів (ARDUINO WEB EDITOR).

Зайдемо і побачимо, що ж нам пропонують розробники. Зразу потрібно сказати, що там всі меню будуть англійською мовою без можливості вибору навіть італійської. Перше, що спадає на думку, коли бачиш такі пропозиції: у мене немає на це часу і не може бути щоб воно було повноцінним. 


Реєстрація та запуск

Але наберемось трохи терпіння, переходимо по посиланню "Спробувати зараз" (Try It Now), реєструємось, підтверджуємо реєстрацію на пошті. В решті решт нам пропонують для початку встановити плагін веб-редактора, оскільки браузер не зможе мати доступ до фізичних USB-портів комп'ютера, коли знадобиться завантажити програму в контролер Arduino. 

Тут же зразу чіпляють слова про якісь хмарні фішки. Це уже цікаво - значить вони швидше за все дозволять зберігати наші рідні серцю скетчі на сервері. Йдемо далі.

Тут стає ясно, що плагін встановлюється не в браузер, а прямо в операційну систему. Тут звичайно можна вибрати свою операційну з трьох можливих. Андроід відпразу пролітає, хоча не так багато андроідоносіїв мають на борту USB-порт.

Загалом плагін скачується як інсталяційний файл і його потрібно запустити на установку. Тут відразу згадується, що зовсім недавно я так само встановлював і повноцінну  Arduino IDE. Тобто і те і інше потребує установки на комп'ютер. Але все ж очікуєм переваг web-технології в єдиному місці зберігання, і відсутності необхідності в оновленнях. Що стосується оновлень, то вони самі на цьому акцентують перевагу. 

Під час скачування і установки плагіна вони на картинці показують для слаборозвинутих людей як це робити.Перший погляд на інтерфейс 

Далі створюється ваш екземпляр веб-кабінета для роботи з контролерами Ардуіно. І в браузері ми потрапляємо на сторінку з більш-менш зрозумілим інтерфейсом. Але все ж тут деякі ключові елементи доводиться нервово шукати спочатку. Наприклад, я не знав, де вибрати порт і тип контролера.

Виявилось, що вони обираються з одного випадаючого списку при натисканні на кнопку з трьома крапками. ...

За замовченням там буде Arduino UNO і ваш порт, до якого ви вже підключили контролер. Для вибору інших контролерів, клацаємо в цьому випадаючому списку на Select Other Board & Port. У мене при цьому відкривається плаваюче вікно з можливістю вибору плати і можливістю вибору з одного доступного розпізнаного порта.


Тепер пройдемось по кнопкам меню зліва.

Закладка Sketchbook дає нам побачити список своїх скетчів. У цієї системи для вас буде обмеження на зберігання 100 скетчів. Також в цій закладці є кнопки створення нового скетча і папки. Тут же є можливість підвантажити свої проекти і бібліотеки з  комп'ютера. Обмеження на зберігання даних - 100 МБ.

Кнопка Examples переносить нас в список стандартних прикладів скетчів. Приклади майже не відрізняються від побачених нами в Arduino IDE. Також тут список прикладів з стандартних бібліотек. Це може порадувати власників якихось рідних ардуіновських шилдів GSM або WIFI. Там вам будуть доступні дійсно шикарні приклади з ідеальних бібліотек. Такі як, наприклад, веб-сервер на GPRS. В цілому все як звичайно. Я тільки сподіваюсь, що імпортуючи свої бібліотеки з комп'ютера  з допомогою попередньої вкладки, побачу їх потім в цьому списку.

Далі йде кнопка бібліотек Libraries. В ній бачимо список рідних бібліотек Arduino, а також маємо можливість в окремій вкладці побачити свої підвантажені бібліотеки або підвантажити при необхідності інші. Загалом тут передбачені всі зручності для пошуку рідних бібліотек, завантаження сторонніх і включення їх в свій скетч. Наприклад, я тут за замовченням не знайшов бібліотеку Digistump для плати контролера ATtiny85 mini. І поки не впевнений, що її тут можнливо використовувати.

Далі йдуть закладки Serial Monitor, допомога і налаштування вигляду веб-віконця.

Пробуємо валідацію кода

За замовченням у вкладці Sketchbook буде створений пустий скетч з мінімальним кодом

/*
*/
void setup() {
}
void loop() {
}

Підключаємо Arduino UNO або інший контролер до USB-порту комп'ютора. Впевнюємось, що у випадаючому списку вибору плат активована необхідна нам унка. Клацаємо кнопку з галочкою (Verify). Через деякий час код перевірений і внизу вікна браузера нам виводиться звіт на звичному чорному фоні:

arduino-builder/arduino-builder -compile -core-api-version 10611 -build-path /tmp/115305073 -hardware arduino-builder/hardware -hardware arduino-builder/packages/cores -tools arduino-builder/tools -tools arduino-builder/packages/tools -built-in-libraries arduino-builder/latest -libraries /tmp/158793434/pinned -libraries /tmp/158793434/custom -fqbn arduino:avr:uno -verbose=false /tmp/158793434/sketch_mar19a
Sketch uses 444 bytes (1%) of program storage space. Maximum is 32256 bytes.
Global variables use 9 bytes (0%) of dynamic memory, leaving 2039 bytes for local variables. Maximum is 2048 bytes.

Все добре - в коді не знайдено помилок.

Створюємо нову закладку для файла, що підключаємо

Тепер спробуємо проекспериментувати і створимо другий вкладений файл для цього ж скетча-проекту. Це колись нам знадобиться для створення класів програми, що підключається, або для розбиття складності структури програми на окремі файли.

Наводимо курсор миші на стрілочку і клацаємо Add Tab. Вводимо ім'я файла з розширенням, наприклад  Zakladka1.ino. Тепер його можна спокійно підключати до основного скетчу. Також сюди можна засунути і текстові файли опису і навіть картинки зі схемою, наприклад, для завантаження картинки, потрібно клацнути Import File into Sketch і вибрати файл із файлової системи комп'ютера.Пробуємо завантажити програму в плату контролера

Відкриваємо в базових прикладах файл Blink, і при підключеному контролері нажмемо кнопку з стрілочкою -> (Upload) для компіляції і завантаження програми в Arduino UNO. Процес компіляції при не сильно відрізняється від того, що відбувається в Arduino IDE. Прога прекрасно грузиться з такою ж швидкістю, світлодіод блимає як йому і потрібно за статусом. Якщо при цьому наробити помилок в коді, то так само отримаємо звіт з лайкою на конкретні помилки і їхнє місце в коді. Складностей не більше ніж в IDE, якщо зрозуміти яка кнопка куди. Розробники молодці - все робили по мінімалізму, все,що потрібно, є, зайвого вкрай мало - розцілував би!)


Монітор порта


Монітор порта випромінює тільки емоцію зручності і насолоди від роботи. Тут нічого додати - ви бачили приблизно таке в IDE. Просто запам'ятовуємо, що монітор все-таки є в вебі і не кульгавий.


Висновок

Я повністю підтримувю ідею розробників WEB-редактора Arduino. Він дає мені можливість розробляти свої проекти в єдиному місці (при роботі на різних ПК), збирати необхідні бібліотеки в єдине місце, публікувати свої розробки просто поділившись посиланням на скетч. Це дає найбільш швидкий і зручний доступ до стандартних бібліотек і прикладами з них. Сподобалось швидке визначення порта з підключеним контролером. Недоліками можна назвати необхідність пам'ятати логін і пароль, можливі проблеми з роботою сторонніх бібліотек, особливо з сторонніми контролерами типа ATtiny85. Також я не знайшов роботу всередині бібліотек (створення, редагування). Напевно повністю відмовитись від свого IDE поки не вдасться тим, хто копається в кишках бібліотек. В цілому я збираюсь використовувати цей інструмент для якихось швидких невеликих проектів, публікації скетчів в статтях в інтернеті. Також думаю про використання веба на уроках робототехніки. Викладач може легко кидати шматки кода учням за допомогою посилань.

Загалом штука цікава, дійсно зручна і буде входити до вжитку ардуінщиків в будь-якому випадку. Всім дякую за увагу! 

<< Проекти << Усі товари >> Статті, уроки >>

Написати відгук

Примітка: HTML размітка не підтримується! Використовуйте звичайтий текст.
    Погано           Добре
Шестерня для зубчатого ременю на 20 зубців під вісь 5 мм

Шестерня для зубчатого ременю на 20 зубців під вісь 5 мм

Використовується для передачі та редукції обертаючого моменту від двигунаКількість зубців 20 шт.Діам..

45.09грн.

Автоматичне керування твердопаливним котлом Arduino Nano

Автоматичне керування твердопаливним котлом Arduino Nano

Предмет проекту домашньої автоматики Вашій увазі пропонується великий проект - автоматичний щит..

Драйвер крокового двигуна RAMPS 1.4 для CNC або 3D-принтера

Драйвер крокового двигуна RAMPS 1.4 для CNC або 3D-принтера

Драйвер A4988 під шилд RAMPS 1.4Є можливість налаштовувати робочий струм двигуна за допомогою з..

58.46грн.

LCD дисплей 4х20 з шиною I2C

LCD дисплей 4х20 з шиною I2C

Доволі великий за розміром символьний LCD індикатор.4 рядки.20 символів в рядку.Блакитне підсвічуван..

272.96грн.

Муфта на кроковий двигун 8x8x25мм

Муфта на кроковий двигун 8x8x25мм

Ця муфта слугує перехідником між валами 8 мм та 8 мм. Тобто містить з обох боків отвір діаметром 8 м..

59.15грн.