Віримо в перемогу ЗСУ!
Магазин у відпустці до 01.06.2022

Лінійний кроковий двигун

Привіт друзі! Мені випала вдала можливість познайомити вас з, що розриває мозок незміцнілих автоматників, модифікацією крокового двигуна з популярної лінійки Nema17.

Це чудо називається - лінійний кроковий двигун. І так, він створений не для обертання шпильки, а для її лінійного переміщення. Всі, хто з ним вперше стикаються, починають з пошуку гайки під різьбу його шпильки по-старому. Але прикол в тому, що гайка йому не потрібна абсолютно. Тому що вона вже є всередині двигуна. Вона тут обертається разом з ротором. Вона закріплена всередині ротора.

Тепер давайте підключимо і покрутив наш лінійний кроковий двигун.

Нам знадобиться будь-який драйвер для крокових двигунів, з максимальним струмом вище 1,68А. Я використовував драйвер TB6600 для швидкості і простоти налаштування і монтажу.

Контролер Arduino Nano тут виконує функцію генератора імпульсів з періодом 1мс.

Після включення живлення і, подачі керуючих імпульсів, двигун вібрує і гуде, але механічного переміщення не відбуватиметься, поки ми не зафіксуємо шпильку. Після затиснення кінця шпильки рукою двигун з силою простягає шпильку через себе. Це і є лінійне рух, зашифроване в назві типу таких двигунів - лінійний кроковий двигун.

А тепер я поміняю напрямок обертання ротора, подавши протилежний сигнал на вхід DIR драйвера.

Включаю харчування і тримаю кінець шпильки і кроковий двигун в руках. Для монтажу цього електромеханічного вузла, необхідно прикріпити двигун до однієї деталі і кінець шпильки жорстко прикріпити до іншої деталі, яка повинна віддалятися і наближатися щодо першої.

Фіксаторів у шпильки ніяких немає, і вона може викрутитися повністю з двигуна, але потім її без зусиль можна руками закрутити назад.

З двигуном йшла ось така документація з кресленням. Бачимо звичайну документацію біполярного крокової двигуна. Тут трохи дивно представлена ​​терморегулятори двигуна. Кольори проводів відповідають, а номери висновків немає. Сила утримання вказана невелика і це, схоже, стосується обертального руху, але насправді сила лінійного переміщення у двигуна значна - руками не зупиниш. Адже ця система являє собою червячную передачу. Що ще цікаво за цими параметрами: точність переміщення шпильки виходить рівної 2 мм / 200 кроків = 0,01 мм / крок. Як вам таке?

Я бачу один основний мінус у використанні подібних механічних рішень. Це те, що вручну таку шпильку не можна буде прокручувати під час налагодження та ремонту кінцевого пристрою. Для повороту потрібно або звільнити двигун від кріплення або кінець шпильки. І ще одним мінусом можна назвати те, що шпилька може вискакувати з двигуна в крайньому положенні, якщо її хід нічим не обмежити механічно. А решта все - плюси. Підтримайте нас лайки, підпискою і до нових зустрічей.

<< Проекти << Усі товари >> Статті, уроки >>

Написати відгук

Примітка: HTML размітка не підтримується! Використовуйте звичайтий текст.
    Погано           Добре
Цифровий вольтметр + амперметр

Цифровий вольтметр + амперметр

Цифровий вольтметр та амперметр постійного струмуДіапазон вимірювання напруги 0 ...100 ВДіапазон вим..

119.54грн.

Налаштування Arduino IDE для програмування WiFi модуля ESP8266

Налаштування Arduino IDE для програмування WiFi модуля ESP8266

ESP8266 це дешеві широко розповсюджені модулі Wi-Fi. Вони складаються з самодостатнього мікроконтрол..

Набір перетинок (мама-папа) 40шт 10см

Набір перетинок (мама-папа) 40шт 10см

Набір з'єднувальних дротів для поєднання плат контролера з периферією без пайки. Підходять під станд..

33.51грн.

WIFI ESP8266 добовий графік температури та вологості

WIFI ESP8266 добовий графік температури та вологості

Постановка задачі Пропонуємо вашій увазі новий цікаво-корисний проект з використанням WiFi-к..

Модуль Bluetooth SPP-C

Модуль Bluetooth SPP-C

Протокол зв'язку : Bluetooth специфікація v2.1+EDRРадіус дії : до 10 метрів (рівень потужності 2)Нап..

80.31грн.