Віримо в перемогу ЗСУ!
Магазин у відпустці до 03.04.2023

Опис

Інтелектуальний TFT сенсорний екран зі SCADA-системою початкового урівня.

Цей екран дозволяє за допомогою спеціальної рідної програми зпроектувати (намалювати) весь інтерфейс користувача, а за допомогою UART інтерфейсу отримувати від зовнішнього пристрою (плати контролера) команди на зміну властивостей більшості елементів намальованого інтерфейсу. Такими командами можуть бути:
змінити значення барграфа на певну цифру;

змінити значення поля для відображення числа;

показати в полі для відображення картинок іншу під певним номером;

передати тренду (4 пера) нове значення змінної...

Програму з редактора людиномашинного інтерфейсу в екранчик можна залити або за допомогою міні SD (що на практиці не працює) або через UART-перетворювач

Слот SD карти використовується тільки для завантаження програми в екран.

Рекомендоване джерело живлення 5 В  500 мА

Розміри плати 74,4 х 42,9 мм


Приклад використання TFT Nextion NX3224T024 з Arduino Leonardo

В цьому прикладі спробуємо відобразити дві координати положення джойстика, що підключений до Arduino, на цьому екрані у вигляді двох полів для відображення чисел, а також у вигляді графіка з двома пір'ями.

Для початку запускаємо програму Arduino IDE. Завантажуємо та підключаємо бібліотеку 

Arduino_Nextion

Вставляємо текст програми:

#include "Nextion.h" //підключення бібліотеки

int sensorPin1 = A0; //номер першого аналогового входу для координати Х int sensorPin2 = A1; //номер другого аналогового входу для координати Y int sensorValue1 = 0; //змінна для зберігання координати Х int sensorValue2 = 0; //змінна для зберігання координати Y NexWaveform s0 = NexWaveform(0, 1, "s0"); //адресація елемента "тренд" id сторінки =0, id тренда =1, ім'я тренда n0 NexNumber n0 = NexNumber(0, 4, "n0"); //адресація першого елементу "номер" id сторінки =0, id елемента =2, ім'я елементу n0 NexNumber n1 = NexNumber(0, 5, "n1"); //адресація другого елементу "номер" id сторінки =0, id елемента =3, ім'я елементу n1 void setup() { nexInit(); //ініціалізація класу Nextion } void loop() { sensorValue1 = 22+analogRead(sensorPin1)/10; //зчитування та маштабування аналогового входу А0 sensorValue2 = 22+analogRead(sensorPin2)/10; //зчитування та маштабування аналогового входу А1 s0.addValue(0, sensorValue1); //передача тренду поточної координати Х джойстика s0.addValue(1, sensorValue2); //передача тренду поточної координати Y джойстика n0.setValue(sensorValue1); //передача першому полю для відображення цифри поточної координати Х джойстика n1.setValue(sensorValue2); //передача другому полю для відображення цифри поточної координати Y джойстика delay(100);
}

Ще дуже важливий момент: якщо тепер спробувати зкомпілювати скетч, Arduino IDE видасть помилку про те, що не може знайти Serial2. Справа в тому, що в бібліотеці прописано, що контролер буде виводити команди керування екраном в фізичний UART-порт номер 3, якого в Leonardo та Uno нема. Тому необхідно знайти в папці бібліотеки файл NexConfig.h за за допомогою будь-якого текстового редактора виправити строку з текстом Serial2 на Serial1 для Arduino Leonardo або Serial для UNO (в другого контролера є тільки один фізичний UART, а у першого їх 2 шт.). В нашому випадку я пишу туди Serial1.

Тепер програма компілюється без питань и завантажується в контролер.

Я підключаю джойстик наступним чином:

GND -> GND

+5V -> +3.3V

VRX -> A0

VRY -> A1

Потім я підключаю Nextion до UART-перетворювача наступним чином:

Червоний дріт на +5V

Чорний дріт на GND

Блакитний на RXD

Жовтий на TXD

Вставляю перетворювач в USB-порт ноутбука та запускаю програму Nextion Editor V0.35

В програмі створюю новий проект, вибираючи в налаштуваннях модель екрана NX3224T024_011, поворот екрана 90 градусів та кодування тексту iso-8859-5

Далі клацаю Tools -> Font Generator. Вибираю висоту шрифта 24 та шрифт Times New Roman. Якщо цього не зробити, то не будуть працювати ні поля з текстом, ні поля для чисел. Потрібно щоб хоч один шрифт був зконфігурований.

Вставляю елемент WaveForm на робочий стіл екрана та розтягую його так, щоб він був розтягнутий на весь екран по ширині, але по висоті залишалося місце для інших елементів. В налаштуваннях WaveForm вибираю два пера (ch -> 2) з 4-х можливих.

Далі вставляю два текстових поля Text для підписів та два поля для цифр Number для відображення поточних координат джойстика.

Кнопкою Upload завантажую проект в TFT-екран вибираючи COM-порт або не вибираючи - програма сама знайде на якому порті висить екран. При цьому Nextion на білому фоні червоним шрифтом пише прогрес завантаження проекту. В кінці завантаження проект автоматично відкривається на виконання.


Відключаю UART-перетворювач від моніторчика та підключаю останній до контролера Arduino Leonardo. Два дроти живлення +5V та GND, а також TX моніторчика до піна 0 та RX моніторчика до піна 1 контролера.



Подавши живлення на контролер, бачу промальовку графіків та цифрове відображення середніх положень джойстика. А обертаючи джойстик бачу як графіки оживають.

Це демонстрація малої частини з того, що можна витворяти з цим монстром людиномашинного інтерфейсу. Тут можна робити переходи по різним сторінкам, використовувати введення інформації через тачскрін, використовувати кнопки, відображувати  дискретні події з контролера (за дискретним сигналом можна міняти картинки). Взагалі це дуже розумне придбання - всім рекомендую!


Файл з програмою для Nextion Editor

Написати відгук

Примітка: HTML размітка не підтримується! Використовуйте звичайтий текст.
    Погано           Добре

TFT 320x240 Nextion 2,4"

  • Модель Nextion NX3224T024
  • Наявність За замовленням
  • 1766.10грн.


<< Проекти << Усі товари >> Статті, уроки >>

Теги Nextion 2, 4