Віримо в перемогу ЗСУ!
Працюємо з 09:00 до 18:00 Пн-Сб

Вступне слово

Основна ідея проекту - відображення вмісту нашого сайту на екрані телевізора. Це може мати користь в багатьох галузях відображення інформації. Ми так зможемо робити живі рекламні бокси, спортивні табло, інформаційні табло. Ми отримаємо мега-дешевий варіант системи, яка мало чим буде програвати стандартним професійним рішенням.

Справою нашого міні-комп'ютера Orange PI буде просто відображати автооновлюючу web-сторінку сайту або різні сторінки сайту. А за нами та нашими здібностями веб-програмування та дизайну вже буде залежати межа тієї інформації та людиномашинного інтерфейсу, яку можна буде побачити на великому екрані телевізора або монітора.

Для розумного дому, використовуючи таку систему, можна буде лежачи на дивані пультом перемикатися з улюбленої телепрограми на HDMI вхід телевізора та продивлятись показники свого житла або навіть керувати ним.

Для проекту я візьму Orange PI ONE, але усі дії по встановленню програмного забезпечення будуть справедливі і для інших моделей апельсинок. Мені подобається ціна Orange PI ONE, та я не переймаюся розміром оперативки 512 МБ та усього одним USB-входом на борту. Для моїх задач такого мінікомп'ютера поки вистачить.

Підготовчі роботи

Беремо один Orange PI ONE або інший за смаком, забезпечуємо хоч мінімальний відвід тепла від процесора (приклеюємо хоча би маленький радіаторик). Іще знаходимо флеш-карту з об'ємом не менше ніж 4 ГБ. Вибір флешки - це окрема тема. Я використовую мікро-флеш карту фірми SP (Silicon Power) 4-го класу об'ємом 4 ГБ. Також нам знадобляться USB-миша та клавіатура.

Скачуємо образ лінукса під наш конкретний комп'ютер на сайті Armbian. Заходимо на сайт, натискаємо кнопку Download, потім кнопку H3. Далі клацаємо по посиланню Orange Pi One та потрапляємо на сторінку скачування образів операційної системи. Нам там потрібна версія Desktop -> Ubuntu Xenial або Debian Jessie. Версія Desktop іде з графічною частиною, а Server має тільки командну стрічку без графічного робочого стола.

Також скачуємо та встановлюємо останню версію програми win32diskimager.

Встановлення образу Armbian на Orange PI ONE

Розпаковуємо архів з образом Armbian.

Форматуємо флешку засобами Windows.

Запускаємо Win32 Disk Imager та вибираємо файл образу Armbian


Вибираємо флешку, куди потрібно записати операційну систему, клацаємо Write та погоджуємося з попередженням про втрату даних на флешці. Спостерігаємо як образ плавно встановлюється.

Перший запуск Orange PI.

Поки образ записується на карту пам'яті, можна підключити міні-комп до телевізора за допомогою HDMI-кабелю (інші кабелі та конвертери не раджу використовувати - зайве витрачання часу). Також вже можна підключити Orange PI до мережі, в моєму випадку до роутера з інтернетом. Інтернет нам знадобиться для завантаження декількох обов'язкових фішок.

Після повного завантаження образу Armbian на флешку вставляємо її в слот апельсинки та подаємо на неї живлення. Після цього на екрані телевізора побачимо процес першого запуску Linux та отримаємо запит на введення логіну та паролю.

При підключеній клавіатурі набираємо логін root та пароль 1234. Далі нам пропонують задати новий unix-пароль


Я увожу geekmatic та підтверджую.

Далі створюємо нового користувача - пишемо им'я geekmatic та пароль pi


Далі Orange PI ще хоче з нами побалакати - питає им'я і все таке - я просто пропускаю клацаючи Enter.


Тепер увожу літеру "y" та Enter.


В нас питають чи залишати роздільну здатність екрану 1280х720? Я залишаю, так як в мене телевізор HDReady. Але потім можна буде змінити роздільну здатність за допомогою утіліти h3disp.

Пишу літеру "n" та опиняюсь в графічній частині операційної системи Armbian.

Налаштування інтернет браузера.

В Orange PI ONE є тільки один USB-порт, тому я від'єдную з нього клавіатуру та підключаю мишу. Клацаю по Applications та запускаю веб-браузер (там за замовчанням встановлений Mozilla FireFox)

Запускається браузер FireFox, з яким будемо надалі працювати.


Напевно для початку приберемо задану сторінку за замовчанням. Заходимо в налаштування FireFox та вибираємо Preferences

Далі вибираємо запуск з пустої сторінки (тут можна і свою необхідну сторінку ввести одразу, але ми зробимо по крутому для повної демонстрації можливостей цього методу для Orange PI). Для цього вибираємо з випадаючого списку Show a blank page.

Далі вирушаємо на пошуки Add-on додатку для FireFox під назвою Run Fullscreen. В меню браузера клацаємо Add-ons пишемо в пошук знайти Run Fullscreen, встановлюємо його та перезапускаємо браузер.

Налаштування автозапуску FireFox.

Запускаємо програму Terminal Emulator, яка представляє собою консоль операційної системи, з меню Linux. Для зручності роботи встановимо через консоль програму MC (це зручний файл-менеджер).

Набираємо команду

sudo apt-get install mc wget -y

Після завантаження утілітки, запускаємо її

sudo mc

Озброївшись мишею заходимо в теку

home/geekmatic/.config/autostart/

Копіюємо найперший файл з розширенням .desktop, назвавши його firefox.desktop та відредагуємо його наступним чином.

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Type=Application
Name=Firefox
Exec=firefox http://geekmatic.in.ua
OnlyShowIn=XFCE;
StartupNotify=false
Terminal=false
Hidden=false

Тепер при кожному запуску Orange PI ONE в графічній частині операційної системи Armbian буде запускатись Firefox в повноекранному режимі та з відображенням сторінки geekmatic.in.ua

Тепер налаштовану операційну систему можна копіювати безліч разів на інші міні-комп'ютери такої ж модифікації - в моєму випадку можна узяти налаштовану флешку, зкопіювати її вміст за допомогою програми Win32 Disk Imager (уводимо шлях та назву нового файлу образу та клацаємо Read) та плодити цей образ системи на інші Orange PI ONE

Висновки

Веб-сторінка відкривається на увесь екран телевізору. Ми отримали метод відображення динамічної інформації на великому екрані, так як сторінка може бути самооновлюваною за допомогою javascript. Також можна використовувати різні маніпулятори такі як радіо-миша, радіо-клавіатура, радіо-пульт (є такі, які під'єднуються до USB), щоб переходити по різним сторінкам сидячи на дивані. Кінцевим користувачам навіть не обов'язково знати, що вони користуються веб-технологіями - можна побудувати дизайн сторінок таким чином, ніби-то функціонал зашито в меню телевізора. Цікаво іще продовжити тему та погратись з голосовим керуванням від гугла, іще цікаво встановити на Orange PI web-server та отримувати дані по HTTP протоколу в SQL-базу від багатьох WiFi-контролерів, відображаючи їх в зручній формі на великому екрані.

<< Проекти << Усі товари >> Статті, уроки >>

Написати відгук

Примітка: HTML размітка не підтримується! Використовуйте звичайтий текст.
    Погано           Добре
Символьний індикатор LCD 2004

Символьний індикатор LCD 2004

Чотирьохрядковий символьний рідкокристалічний індикатор з блакитною підсвіткою LCD2004.Напруга живле..

196.96грн.

Arduino Nano 3.0 не розпаяна

Arduino Nano 3.0 не розпаяна

Мініатюрна плата контролера з лінійки Aduino на базі мікропроцесора ATMEGA328P-AUГребінки виводів не..

199.40грн.

Отримання даних через UART Arduino Nano

Отримання даних через UART Arduino Nano

Усім користувачам контролерів Arduino відомо, що можна передавати дані через апаратний порт UART кон..

Драйвер крокового двигуна DRV8825 під шилд RAMPS

Драйвер крокового двигуна DRV8825 під шилд RAMPS

Драйвер DRV8825 крокового двигуна для системи RAMPS. Приєднується до спеціального шилду Arduino для ..

84.96грн.

Торцеві тримачі лінійних напрямляючих 8мм

Торцеві тримачі лінійних напрямляючих 8мм

Тримач циліндричної напрямляючої діаметром 8 ммПідходить для усіх осей 3D-принтера або CNCДіаметр от..

69.12грн.