Віримо в перемогу ЗСУ!
Працюємо з 09:00 до 18:00 Пн-Сб

Сьогодні поговоримо про мега-корисну та доступну програму KiCad. Попрацювавши в ній кожен захоче від чистого серця порадити її своїм друзям, тому і я раджу вам взяти програму на озброєння.

KiCad – це кроссплатформений комплекс безкоштовних програм з ліцензією GPL і відкритим початковим кодом, призначений для розробки електричних принципових схем і автоматизованої розводки друкованих плат.

В програмний пакет Кікада входять такі основні компоненти як:

1)Менеджер проектів, в якому можна спостерігати файли проекта. В ньому одночасно відкривається тільки один проект в одному вікні, але можна відкривати багато таких вікон окремо, головне не заплутатись.

2) Eeschema Редактор електричних схем (і компонентів), в якому малюються схеми електричні принципові. Там же можна створювати і свої унікальні компоненти, зберігаючи їх в свою бібліотеку. І ось до такоъ можливості у подібних програм повинні пред'являтися максимальні вимоги по простоті і швидкості, а простіше сказати по продуктивності так як важкість створення саме своїх унікальних уніфікованих модулів і компонентів в подібних системах може сильно гальмувати впровадження конкретної програми і звузити спектр розв'язуваних задач. Але в Кікаді цей компонент настільки зручний, що навіть створення схеми з використанням складного унікального модуля, займе від сили пару десятків хвилин, так як редактор нових компонентів завжди під рукою, інтуїтивно зрозумілий і приємний у використанні. 

3) CvPcb Програма выбору посадкових місць для компонентів. Вона використовується під час накреслення принципової схеми. Кожному елементу схеми, якому потрібні котактні майданчики або просто місце на платі, необхідно назначити посадкове місце з бібліотечного списку таких місць. И програма CvPcb допомагаэ вибрати і попередньо розглянути місце на платі, яке займає компонент. 

4) Pcbnew Редактор топології друкованих плат займатися проектуванням друкованих плат. Також в ньому можна створювати свої унікальні посадкові місця для компонентів і зберігати їх в бібліотеку. Також в редакторі Pcbnew присутня утиліта для генерації gerber-файлів для передачі завдання на виробництво друкованої плати. А також тут закладена можливість трьохмірного відображення майбутньої плати, що дозволяє наочно побачити які-небудь недопрацювання і взагалі ергономіку зібраної плати. 

5) GerbView Оглядач файлів формата Gerber. Ці файли потрібні для передачі завдання на виробництво друкованої плати. Так ось в такій утиліті їх можна попередньо перевірити на помилки, хоча в багатьох закордонних онлайн сервісах замовлення виготовлення плат, gerber-файли можна завантажити і перевірити в онлайн-переглядачі.

6) Pl Editor Редактор оформлення листа (для створення і редагування рамок). Це буде дуже важливо для офіційного уявлення документації по вашим проектам, де ви зможете створювати рамку листа принципової схеми відповідно до ваших стандартів.

Там є ще компоненти, але на мій погляд перераховані являються основними і обов'язковими для серйозної роботи.

В наш час KiCad можна вважати досить зрілим комплексом програм, щоб використовувати для успішної розробки і супроводу складних друкованих плат.

KiCad не накладає обмежень на розмір плати, з його допомогою можна розробляти плати, які вміщують до 32 мідних прошарків (прошарів металізації), до 14 технічних прошарків і до 4 допоміжних прошарків. В наскрізному циклі проектування KiCad дозволяє створювати всі файли, необходні для виробництва друкованих плат: Gerber-файли для фотоплоттерів, файли для свердління отворів в платах, установки на них компонентів та інші.

Будучи ПО з відкритим початковим кодом (ліцензія GPL), KiCad представляє собою ідеальний інструмент для проектів, орієнтованих на розробку електронних приладів з відкритою документацією.

Історія Кікада починається з 1992 року. Зараз я описую стабільний реліз версії 4.0.7, який був випущений приблизно 2017-08-28.

Установочні файли доступні під різні операційні системи, крім андроіда звісно. При установці програми, одночасно встановлюються всі рідні бібліотеки компонентів. Можна помітити, що вони досить багаті. І навіть, якщо конкретного стандартного компонента вы не знайшли, то можна на схему поставити елемент з подібним схематичним уявленням і для нього потім вибрати стандартне місце для друкованої плати, адже більшість компонентів розроблені під стандартні посадкові місця, а Kicad дозволяє вибрати під конкретний компонент схеми різні посадкові місця з бібліотечного списку (це унікальна особливість Кікада наскільки мені відомо). Тут компоненти схеми і посадкові місця являються, фактично, двома незалежними об'єктами. Це часто являється причиною дискусій на інтернет-форумах.

Автотрассировщика плат в Кікаде нема. Пропонується експортувати файл, відкрити в спеціальній окремій програмі-трассировщику, там автоматично розвести плату і за допомогою файла знову відкрити в Pcbnew. 

Є автоматична розстановка компонентів, також є автоматичне розмноження мініатюрних плат для компоновки їх безлічі на одній великій платі.

Документація написана непогано, але тільки половина її перекладена на російську мову. Все інше англійською. А меню програми до речі доступно російською.

Всі плюси і мінуси я напевно не змогу зараз згадати, але хочу сказати, що вцілому мені дуже сподобався процес роботи в цьому комплексі програм, хоча є в них багато своєї специфіки, що ми і розглянемо в наступних навчальних видео.

До наступної зустрічі з сайтом любительскої автоматики Гікматік!

<< Проекти << Усі товари >> Статті, уроки >>

Написати відгук

Примітка: HTML размітка не підтримується! Використовуйте звичайтий текст.
    Погано           Добре
Драйвер A4988. Як використовувати ENABLE, SLEEP та RESET

Драйвер A4988. Як використовувати ENABLE, SLEEP та RESET

Привіт друзі! Давайте обговоримо таке важливе питання під час роботи з драйвером A4988, як піни дозв..

W5500 модуль Ethernet

W5500 модуль Ethernet

Модуль Ethernet на основі мікросхеми W5500.Відрізняється від попередніх версій Ethernet контролерів ..

278.87грн.

Озвучка тира Arduino Nano и MP3-проигрыватель

Озвучка тира Arduino Nano и MP3-проигрыватель

Постановка задачіЗадачею проекту являється виготовлення пристрою озвучення пострілів 6-ти одиниць зб..

MOC3023 оптосимістор

MOC3023 оптосимістор

Оптопара з симісторним виходом для імпульсного управління потужним симістором від логічних сигналів ..

14.62грн.

Плата контролера STM8S103F3P6

Плата контролера STM8S103F3P6

Плата розробника заснована на контролері STM8S103F3P6Живити можна або через мікро-USB порт або через..

97.44грн.